DOTACJE DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI NIESAMORZĄDOWYCH I SAMORZĄDOWYCH- SZKOLENIE DLA JST ORAZ DYREKTORÓW I ORGANÓW PROWADZĄCYCH SZKOŁY I PLACÓWKI NIEPUBLICZNE I PUBLICZNE

Zapraszamy na szkolenie prowadzone przez

Panią Elżbietę Rabenda

DOTACJE DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI NIESAMORZĄDOWYCH I SAMORZĄDOWYCH- SZKOLENIE DLA JST ORAZ DYREKTORÓW I ORGANÓW PROWADZĄCYCH SZKOŁY I PLACÓWKI NIEPUBLICZNE I PUBLICZNE

TERMIN: 9 listopada 2018 r., godz. 10.00-15.00

CENA: 350 zł (wliczone materiały szkoleniowe, certyfikat, serwis kawowy, obiad)

MIEJSCE: Ełk, Hotel Rydzewski, ul. Armii Krajowej 32

INFORMACJA: Agata Musiałkiewicz, tel. 506 081 961

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy z obszaru szkół i placówek nie samorządowych  samorządowych tak, by każdy uczestnik szkolenia mógł samodzielnie sprawdzić czy kwota dotacji, którą przekazuje samorząd jest prawidłowo wyliczona.

Uwaga: zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego po otrzymaniu dotacji organ prowadzący ma 30 dni na reakcję i odwołanie się do kwoty błędnie wyliczonej. Wyjaśnimy także jak wydatkować dotację, by nie narażać się na jej zwrot.

Program szkolenia:

  1. Podstawa prawna.
  2. Zasady obliczania kwoty dotacji: najbliższa jednostka samorządu terytorialnego, wydatki bieżące, podstawowa kwota dotacji, wskaźnik zwiększający, statystyczna liczba uczniów.
  3. Zasady aktualizacji i wyrównywania kwoty dotacji.
  4. Warunek otrzymania dotacji.
  5. Zasady wydatkowania dotacji.
  6. Zasady obliczania kwoty dotacji: najbliższa jednostka samorządu terytorialnego.
  7. Zmiany wprowadzone ustawą o finansowaniu zadań oświatowych m.in.: limit dotacji na wynagrodzenie dyrektora szkoły/przedszkola, wydatkowania dotacji na uczniów niepełnosprawnych.
  8. Dotacja na kształcenie specjalne- sposób określenia jej wysokości.
  9. Wydatkowanie związane z kształceniem specjalnym- kategorie wydatków podlegające rozliczeniu.
  10. Praktyczne podejście do rozliczenia dotacji.
  11. Kontrola wykorzystania dotacji przez jednostkę samorządu terytorialnego- konsekwencje nierozliczenia dotacji.

Szkolenie prowadzi Elżbieta Rabenda– wieloletni praktyk oświatowy w szkolnictwie i samorządzie na stanowiskach kierowniczych, edukator w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, specjalista z zakresu tzw. prawa oświatowego.  Ceniony wykładowca, zbierający wysokie oceny od uczestników szkoleń. Dotychczas przeszkoliła ponad 7000 samorządowców, nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych i niepublicznych. Członek OSKKO. Na zlecenie gmin i powiatów dokonuje analizy arkuszy organizacyjnych szkół i przedszkoli pod kątem zoptymalizowania oświatowych budżetów. Kontroler szkół i przedszkoli niepublicznych. Autorka licznych publikacji, prelegentka konferencji ogólnopolskich, wykładowca Fundacji Polskiej Akademii Nauk,  FRDL, także wielu innych instytucji. Ekspert z listy MEN. Odznaczona Medalem K.E.N.